A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Решетилівської міської ради

Інклюзивне навчання: труднощі, перспективи, взаємодія

Дата: 21.03.2023 16:18
Кількість переглядів: 120

21 березня в онлайн-режимі відбулася зустріч професійної спільноти асистентів вчителів та асистентів вихователів закладів освіти, яку організував Центр професійного розвитку педагогічних працівників. На сьогодні тема інклюзивного навчання не є новою, проте досі не втратила своєї актуальності, оскільки сучасна освіта має бути доступною і відкритою в однаковій мірі для всіх дітей.

Саме асистенти є допоміжною і незамінною ланкою між учнем з особливими освітніми потребами та вчителем, вихователем. В процесі навчання можуть виникати «підводні камені», але необхідно вміти вчасно їх виявляти та правильно долати труднощі, цим самим забезпечуючи якісний психолого-педагогічний супровід для дітей.

Під час зустрічі директор ЦПРПП Вікторія Пащенко зупинилася на питанні дотримання законодавчих аспектів інклюзивного навчання в умовах воєнного стану. Окремо вона розповіла про можливі перспективи дітей, які навчаються інклюзивно, та фактори, які на це впливають. Зокрема, це вік дитини, індивідуальний підхід до неї та розвитку її комунікативних, емоційних навичок, психолого-педагогічний супровід асистента вихователя, вчителя, інклюзивний «досвід» школи, наявність співпраці вчителів, батьків із кваліфікованими фахівцями.

У числі іншого учасники зустрічі обговорили напрямки подальшої співпраці із фахівцями Терешківського інклюзивно-ресурсного центру, який наразі надає свої послуги Решетилівській громаді.


 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень